HOROLOGIUM & K. MEIZTER – Eight Studies In Transition [PL]

HOROLOGIUM & K. MEIZTER – Eight Studies In Transition
CD 2007
Old Europa Cafe [OECD 095]

autor recenzji / reviewed by: Tomasz Właziński

PL: Horologium to już wyrobiona marka na polskiej (i nie tylko polskiej) scenie dark ambient/martial, także z tym większą ciekawością sięgnąłem po wydawnictwo nagrane z K.Meizterem znanym z Beyond Sensory Experience. “Eight Studies in Translation” jak na split jest zaskakująco spójny. Każdy w twórców przygotował po cztery utwory łączące się w mroczną i tajemniczą całość.

Wielki plus za to, że nie jest to wydawnictwo wpisujące się jednoznacznie w dark ambientową estetykę, co stanowi o sile tego albumu. Melancholia, tajemnica i mroczne księżycowe pejzaże to oczywiście bardzo miłe sprawy, ale tutaj raczej ambientowa otulina spotyka się z ciekawymi samplami, tworząc ten split interesującym i nie do końca łatwym dziełem.

To płyta pełna kontrastów, tam gdzie pojawiają się ambientowe zewy i melancholijne wycieczki w głąb naszych umysłów, od razu wyskakują z za rogu martialowe rytmy i filmowe impresje niczym z kina noir. To wydawnictwo pokazuje, że zarówno Horologium jak i K.Meizter nie chcą się zamykać w szufladzie z napisem dark ambient. Obaj panowie nie boją się eksperymentować, psuć już panującego klimatu na płycie, burzyć tylko po to aby ponownie wrócić do rozpoczętej już dźwiękowej parady tajemniczych dźwięków.

Bardzo dobrze, to tylko potęguje ów zagadkowy charakter jaki został wykreowany na tym albumie, który zaczyna się w dość oczywisty sposób, a kończy się… no właśnie jak się kończy…. o tym musicie się już sami przekonać, naprawdę warto.

Old Europa Cafe

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s