DEATH PACT INTERNATIONAL – Siege (1999-2009)

DEATH PACT INTERNATIONAL – Siege (1999-2009)
CD 2009
Old Europa Cafe [OECD 108]

DEATH PACT INTERNATIONAL to nie zespół sensu stricte, lecz pewnego rodzaju zgromadzenie, zainicjowany przez członków The Grey Wolves szyld, pod którym na przestrzeni lat tworzyło całkiem sporo uznanych dla postindustrialnego undergroundu postaci (choćby osoby kryjące się za Kapotte Muziek, Wertham czy Vidna Obmana). Manifest DPI określa ów twór jako multimedialną jednostkę, która wykorzystując różne formy sztuki, jak również różne rodzaje mediów pragnie uderzać z podziemia w umierający mainstream. Każdy może być członkiem, nie ma ograniczeń w podejmowanej tematyce oraz w wyborze formy w jakiej konkretny przekaz ma być emitowany. “Kulturalna partyzantka”… Zresztą więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie DEATH PACT INTERNATIONAL.

“Siege (1999-2009) to jeden właśnie z takich wrzodów na dupie burżuazji. W powstanie tego materiału zaangażowany był m.in. Deplano z Wertham i Dando z Con-Dom. Podejrzewam, że pewnie jeszcze jakieś interesujące postaci maczały w tym paluchy, ale część z nich chciała pozostać anonimowa. Muzycznie mamy tu do czynienia z raczej staroszkolną odmianą power electronics pełną nakładających się na siebie analogowych warstw hałasu, pulsującej maszynerii, obłąkańczych wrzasków, sampli z filmów (“Full Metal Jacket” chociażby) czy też programów informacyjnych. Zgiełk konającego świata. Takie dźwięki towarzyszą nam przez pierwsze osiem utworów – dla fanów wspomnianych wyżej projektów plus przykładowo Genocide Organ, Folkstorm czy Anenzephalia pozycja to jak znalazł. Zaskakuje przy tym zamykający płytę “Mission Creep”, klimatyczny, choć tylko pozornie nieco bardziej stonowany, z czasem coraz mocniej chrzęszczący, a wszystko przy wykorzystaniu rytmiki charakterystycznej dla muzyki techno. Dobre, mocne zwieńczenie płyty.

Nie mogę nie wspomnieć o wydaniu jakie zafundowała nam Old Europa Cafe – estetyczny box zawierający kartę z odpowiednim zdjęciem i cytatem dla każdego utworu (Pol Pot, Golda Meir, Henry Kissinger, Stalin). Efektownie to wygląda i nieźle uzupełnia się z muzyczną zawartością tegoż wydawnictwa.

Old Europa Cafe

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s