TREHA SEKTORI – Sorieh

TREHA SEKTORI – Sorieh
CD 2009
Kaosthetik Konspiration [KSTK008]

Muzyk kryjący się pod szyldem TREHA SEKTORI większość swoich pokładów kreatywności wykorzystał chyba na wymyślanie tytułów poszczególnych utworów i ogólne dopracowywanie wszystkich elementów związanych z płytą… oprócz samej muzyki.

Wydawca wspomina coś o podróżach w głąb umysłu, wewnętrznych spotkaniach ze zwiewnymi, nieziemskimi, koszmarnymi bytami. Takie tam głodne kawałki. Znam przynajmniej kilka płyt, które fundują mi takie atrakcje z o wiele lepszym skutkiem. Sama muzyka obraca się wokół bardzo typowego dark ambientu, czasem bardziej sakralnego, innym razem uciekającego w rytualne rejony, nigdy jednak nie wykraczającego poza ścieżki wydeptane już wieki temu przez prekursorów i do tej pory niedoścignione wzory gatunku. Są fragmenty, w których Francuz tworzy trochę ciekawego klimatu, przez większość jednak czasu trwania “Sorieh” do czynienia mamy ze sztampą. Chóry, szepty, inkantacje, czasem jakieś rytualne rytmy, odrobina melodii i tak dalej, i tak dalej. Na dodatek mam wrażenie, że całość brzmi trochę biednie. Czy raczej: brzmiałaby, gdyby muzyk nie dołożył tony pogłosu po to, żeby zamaskować ewentualne dźwiękowe braki i wspomniane brzmienie nieco zagęścić .

No i tyle, nie ma się co więcej nad “Sorieh” rozwodzić. Posłuchać tego albumu się da, tylko po co? Nihil novi sub sole.

Kaosthetik Konspiration

3 responses to “TREHA SEKTORI – Sorieh

  1. Zagadzam się w 97 % jedank recenzja jest chyba zbyt surowa, wkońcu bardzo dobrze sie tego słucha. Pozdrawiam!

    • Ja tam podtrzymuję, co napisałem, nawet wróciłem kilka dni temu do tej płyty żeby sprawdzić czy coś mi wtedy nie umknęło. Ale nie, nadal uważam, że to mocno przeciętna rzecz. Natomiast na kolejnej zrobił duży postęp, tego odmówić mu nie można 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s